PERGOLE - akcesoria - ogrzewanie i głośniki

Renson Outdoor

Ogrzewanie i głośniki

Zintegrowane oświetlenie LED, ogrzewanie i nagłośnienie stanowią doskonałe uzupełnienie pergoli linii Camargue, Algarve, Aero. Dzięki tym dodatkowym funkcjom z tarasu można korzystać od wczesnego ranka do późnego wieczora przez cały rok. Belkę ozdobną Beam można również dokupić osobno. Funkcjonalności te można z powodzeniem zainstalować już po montażu pergoli.

Belka Beam
Belka Beam wyposażona w funkcję Heat & Sound - zintegrowane elementy grzewcze i głośniki

Ogrzewanie w połączeniu z zamknięciem pergoli
Aby zapewnić optymalne wykorzystanie nagrzewnicy, zaleca się zapewnić zamykanie pergoli (np. za pomocą szklanej ściany czy ekranu Fixscreen).
ogrzewanie pergoli

Idealne umiejscowienie nagrzewnicy
Najlepiej umieszczać nagrzewnicę naprzeciwko stałej ściany, dzięki czemu można korzystać z odbicia ciepła.
ogrzewanie pergoli

Po jakim czasie uzyskujemy maksymalne ciepło z nagrzewnicy?
Ponieważ urządzenie pracuje w systemie fal krótkich, emisja ciepła następuje niemal od razu. Promieniowanie krótkofalowe odczuwamy natychmiast, podobnie jak ciepło promieni słonecznych. Ogrzewamy obiekty, a nie przestrzeń. Długa fala nagrzewnic podczerwieni potrzebuje dłuższego czasu nagrzewania niż nagrzewnice z falą krótką. W tym przypadku potrzebna jest przestrzeń, aby uzyskać ciepło. W zależności od temperatury otoczenia, wielkości pergoli, jej zamknięcia czy otwarcia itd. może nieco potrwać, zanim odczujemy maksymalne oddziaływanie promieniowania.
pergole efekt cieplny

Efekt ciepła przy ogrzewanej jednej stronie (wielkość 6 x 4 m)

pergole efekt cieplny

Efekt ciepła przy ogrzewanych dwóch stronach (wielkość 6 x 4 m)